NAPŘÍČ ŠKOLOU
Druhé setkání školy NANEČISTO

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > ŠKOLA NANEČISTO

ŠKOLA NANEČISTO

Dne 25. dubna 2024  proběhlo 1. setkání NANEČISTO.

Děti byly při prvním setkání rozděleny do budoucích prvních tříd. Seznámily se se svou budoucí třídní učitelkou, s budoucími spolužáky a s prostory jejich budoucí třídy. Setkání se zúčastnili i rodiče předškoláků.

V úvodu setkání přivítala děti i rodiče jejich paní učitelka. Hned nato začaly děti pracovat na své jmenovce – vizitce. Děti s pomocí rodičů na jmenovky napsaly své jméno a nakreslily obrázek, jehož název začíná na stejné písmeno jako jméno dítěte.

Paní učitelka pak děti seznámila s třídním maskotem, se kterým se budou předškoláčci potkávat v následujících setkáních a poté i v první třídě. S paní učitelkou pak hrály na vláček, kdy se za mašinku řadily vagónky (děti) podle toho, na jakou hlásku vagónek začíná.

Společná hodinka uběhla velmi rychle. Děti si s paní učitelkou povídaly, hledaly po třídě obrázky zvířátek, jejichž názvy slyšely ve veselé písničce, spolu s rodiči si zahrály hru BINGO a porovnávaly velikost věcí na obrázcích.

Při závěrečné reflexi všechny děti ocenily aktivity veselým smajlíkem, setkání se jim líbilo a my, paní učitelky, se už těšíme na další setkání, které se uskuteční 16. května 2024.

Mgr. Alena Cieslarová

škola Nanečisto 1