Finanční gramotnost už v 5. ročníku!

Žáci 5. tříd se v rámci finanční gramotnosti zapojily do projektu České Spořitelny ABECEDA PENĚZ. Prvním krokem byla návštěva třinecké pobočky České spořitelny. Zde byla pro děti připravena zábavná prezentace a kvíz, děti se seznámily s pojmy ze světa podnikání (kapitál, zisk, ztráta, rozpočet…). Pak měli žáci možnost provést vklad a výběr hotovosti z bankomatu a také si prohlédli trezor s bezpečnostními schránkami. Z banky jsme neodešli s prázdnou. Kromě drobných dárků každá třída obdržela počáteční kapitál 3 000 Kč na realizaci svého podnikatelského nápadu.

Dalším krokem tohoto projektu bude založení firmy, provedení podnikatelského plánu a realizace výrobků.

Projekt bude končit jarmarkem na pobočce, kde budou žáci prodávat své výrobky. (O termínu jarmarku budeme včas informovat). S výdělkem z jarmarku pak může třída naložit libovolně.