DRAKIÁDA

K podzimu patří i pouštění draků a z naší Drakiády se stala tradiční podzimní akce. Letos se nám to podařilo hned napoprvé, a to 8. října. V plné výzbroji draků, šňůrek, nůžek, lepících pásek a všeho dalšího potřebného k akci, jsme se vydali k hale Stars. Tam jsme si to všichni užili, jak můžete vidět ve fotogalerii.

Drakiáda

VÝLET S PŘEKVAPENÍM

Podzimní  táborek, jarní táborek, výšlap na Gírovou, nocování na družinách, minivíkendovka na Kozinci a Výlet s překvapením……..to jsou víkendové akce, které jsme si v letošní družince užívali. Ta poslední, byla jen pro nás pozvané. My se tak divili, že nás paní vychovatelky vzalyJ  No nedivte se, na většinu jsme se museli přihlásit a teď jsme dostali pozvánku. To bylo radosti. Vychovatelky udržely překvapení až do poslední chvíle -  někteří z nás si opravdu mysleli, že objíždíme Javorový, abychom ho vyšli  z druhé strany. Představte si, že i pan řidič držel  basu s vychovatelkami.

V Dinu bylo parádně,  vůbec jsme nevěděli, kam dřív…….nové modely zvířat, nový film v kině,nové hřiště,jízda ve vláčku….paráda.

Výlet se nám moc líbil a příští rok, přátelé, vyrážíme znovu.

SUPERFARMÁŘ

V pátek 10.4.2015 se vypravily děti ze školní družiny do Ostravy na krajské kolo ve hře Superfarmář. Do této hry postoupila Dianka Kralová z 2.B A a Anička Przeczková ze 4.A.

Hra Super farmář má velmi zajímavou historii. Vznikla před 50 lety a jejím tvůrcem je významný matematik Karol Borsuk. Pravidla hry, která se opírají o zásady matematiky a logiky, nutí hráče počítat, předvídat, plánovat a kalkulovat s riziky. Tato jedinečná hra učí děti i rodiče strategickému myšlení. Jako správný super farmář se zabýváš chovem domácích zvířat, neustále své stádo rozmnožuješ, ale pozor! Stádo obchází liška a vlk a tvá zvířata se pro ně mohou stát cennou kořistí!

Pořádající firma Pres-Pygmalion a další sponzoři (ZOO Olomouc, Dinopark Ostrava, Cinestar apod.) věnovali pěkné a hodnotné ceny. Ve hře převládala dobrá, pohodová, usměvavá atmosféra. Sice jsme nevyhráli, ale užili jsme si legraci. Diance a Aničce děkujeme za reprezentaci školy.

JARNÍ TÁBOR 2015

Přišly jarní prázdniny a s nimi tábor na Hluchové. Letos nás všechny překvapilo počasí… mile. Celý týden jsme trávili na svahu, k tomu objevovali zákoutí přírody, užili si karneval, prostě bylo SUPER!

GÍROVÁ 2015

Poslední únorovou sobotu nás čekal první letošní výšlap. A že to byl výšlap! Někteří z nás měli premiéru v cestování vlakem, jiní poprvé na túře. Sešlo se nás dost a všem se líbilo. Užili jsme si sněhu a sluníčka. Těšíme se na další.