Přihlášení

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALE MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Naše mladší chlapecké florbalové naděje se ve středu 6.12.2017 zúčastnily okrskového kola ve florbale. V kategorii, která umožňuje také start žáků 8. třídy s příslušným rokem narození, byli naši žáci pravděpodobně nejmladším týmem v turnaji a během hry byla fyzická indispozice znát. Přesto se s tímto deficitem chlapci poprali srdnatě a v žádném utkání herně nepropadli. Postupně však prohráli s Církevní ZŠ 2:0, s 2. ZŠ shodně 2:0 a Gymnáziu  podlehli 3:0. Naši školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Novotný, Martin Zvrtek, Dominik Jiří Ott, Kryštof Husár, Vojtěch Wilk, Petr Buzáš, Daniel Bilko, Vojtěch Malyszek a Ondřej Sikora. Všem chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy nejen po herní, ale i po výchovné stránce a všichni se těšíme, co nám kluci předvedou příští rok v této kategorii.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

     Letošní školní kolo  Olympiády v českém jazyce se konalo 23.11.2017. 44. ročníku této tradiční soutěže se zúčastnilo 8 žáků z osmé a z devátých tříd. Během dvou hodin se řešitelé potýkali s obtížnými mluvnickými úkoly a psali slohovou práci.

     Nejlépe si s úlohami poradila Nela Adamčíková , hned za ní se umístila Anna Wicherková a 3. místo vybojoval  Dominik Cedro, všichni ze třídy 9.A. V okresním kole této soutěže bude školu reprezentovat vítězka školního kola.

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Dne 20. 11. 2017 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. V tomto školním roce je téma „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938“. Letos se školního kola zúčastnilo 9 žáků z osmých a devátých ročníků. První místo obsadil Vojtěch Štodt, druhý skončil Gabriel Gill a třetí místo obsadil Tomáš Raszka, všichni z 8.A. První dva jmenovaní postupují do okresního kola. Postupujícím gratulujeme a ostatním děkujeme za účast.

FLORBAL CHLAPCŮ 4., 5. TŘÍD

V pondělí 13.11. se konala soutěž ve florbalu 4.,5. tříd na 4. ZŠ. Soutěže se zúčastnilo 6 škol a týmy byly rozděleny do dvou skupin. My jsme hráli se 6. ZŠ a PZŠ. Ze skupin postupovali do semifinále  první dvě školy. Nám se to nepodařilo a skončili jsme celkově na 5. místě. Nevadí, i tak kluci hráli dobře, chybělo jen trochu víc štěstí. Naši školu reprezentovali: Lukáš Cieslar, Adam Zajíc, René Horáček, Filip Králík, Tristan Howard, Matěj Strokosz, Michal Lipták, Matěj Pavlík, Štěpán Pilch. Chlapcům děkujeme za reprezentaci školy.  

 

PRVNÍ DÍL TURNAJE 4. - 5. TŘÍD V MINIHÁZENÉ

Ve středu 8.11.2017 se naši chlapci a děvčata utkali se svými vrstevníky z jiných škol v turnaji miniházené. Naši chlapci ve složení Matyáš Pavlík, Štěpán Pilch, Lukáš Uríček, Nicolas Pištula, Michal Lipták, Daniel Baier a Tomáš Danko předváděli bojovné výkone, ovšem na své soupeře nestačili a všechny své 3 utkání prohráli. Naopak děvčatům se velmi dařilo a všechny své 3 utkání vyhrály. Školy reprezentovaly Dominika Gillová, Anita Holeksová, Aneta Čiklová, Nikola Čiklová, Laura Sandra Haltofová, Veronika Jursová a Karolína Wollnerová. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme v dalších turnajích sportovní úspěchy. 

 

HALOVÁ KOPANÁ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Chlapci 6. - 7. tříd se ve čtvrtek 9.11.2017 zúčastnili turnaje v halové kopané. Týmy, které měly ve svém středu fotbalisty byly lepší a zaslouženě nás v každém utkání přehrály. Naším chlapcům nepomohla ani bojovnost, ani odhodlání se poprat o lepší výsledek. Družstvu ve složení Matěj Cieslar, Dominik Ott, Rostislav Pavelec, Martin Zvrtek, Vojtěch Novotný, Patrik Samiec, Ondřej Sikora, Filip Zbončák, Daniel Bilko, Vojtěch Malyszek a Vojtěch Wilk patří poděkování za reprezentaci školy a přejeme více sportovních úspěchů v dalších turnajích.

PŘEDŠKOLÁCI NA NÁVŠTĚVĚ V PRVNÍ TŘÍDĚ

V úterý 7.listopadu přivítali prvňáčci ve své třídě vzácné hosty. Navštívit nás přišli kamarádi předškoláci z Mateřské školy Kopernikova. Děti našim hostům zazpívaly anglickou písničku a také předvedly, jak krásně už dovedou číst. Zahanbit se však nenechali ani předškoláci. Zahráli si na zvířátka a poznávali první písmeno ve slově. S pomocí svých kamarádů prvňáčků četli písmena a také se naučili používat krokovací pás. Hodina nám utekla jako voda. Doufáme, že se předškolákům ve škole líbilo a už se těšíme, až se s nimi znovu setkáme.

PŘESPOLNÍ BĚH DĚTÍ 1. STUPNĚ

V úterý 3.10. se konal přespolní běh dětí 1. - 5. tříd. Na start se postavilo celkem 68 dětí z Třince a okolí. Naši školu reprezentovali: Markéta Szlauerová, Adam Ščigel, Alexandr Tomas Witasek, Klára Sniegoňová, Viktor Janeczko, Natálie Štelbacká, Lukáš Cieslar, Sára Branná, Matyáš Pavlík, Dominika Gillová. 

Z našich žáků se nejvíce dařilo Alexandrovi Tomasi Witaskovi, který vyhrál závod chlapců 2. tříd. Dominika Gillová skončila 2. za 5. třídy. Tyto děti také postoupily do okresního kola v Jablunkově. Dále si dobře vedli Adam Ščigel a Sára Branná, kteří skončili na 3. místě. Umístěným gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.

 

PROJEKTOVÝ DEN ŽÁKŮ 7. ROČNÍKU

Ve středu 27.9. v rámci projektového dne se 7.A vydala do Archeoparku v Chotěbuzi. S paní průvodkyní jsme strávili poučné dopoledne. Nejdříve v replice slovanského hradiště, kde jsme si prohlédli tehdejší obydlí, vyzkoušeli střílení lukem, psaní hlaholicí, mletí obilí aj. Pak jsme se vydali do nově zrekonstruované budovy prohlédnout si expozice, naučný film o životě Slovanů a na závěr jsme vyplnili pracovní listy. Jak to vše probíhalo prohlédněte si ve fotogalerii.

 

PROJEKTOVÝ DEN ŽÁKŮ 9. ROČNÍKU

Středa 27.9.2017 byla na naší škole vyhrazena projektovému dni. Pro devátý  ročník bylo nachytáno téma "FINANČNÍ GRAMOTNOST A KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ" . Žáky se nám povedlo čím jak nejvíce přiblížit praxi a během hodinu a půl trvající návštěvy banky se dozvěděli spousty, do života důležitých, informací. Postupně si prošli jaké jsou v bance pozice, na koho se zde mohou obrátit, jaké produkty banka nabízí, jak dobře spravovat své peníze a to nejdůležitější, že banky se není třeba bát. K oblasti kariérového poradenství se žákům věnovala pracovnice Úřadu práce a během hodiny a půl s nimi započala blok věnovaný tomuto tématu, který dokončíme v průběhu hodin občanské výchovy.  Přinášíme pár poznatků od žáků z tohoto dne:

V bance se mi moc líbilo, jsem rád že už vím co obnáší návštěva banky. Líbila se mi také diskuze a práce s Lukášem a Soňou.         

                                                                                                  Dominik

Celý projektový den byl nadmíru vydařený, dost jsme se toho dozvěděli, bylo to fajn.

                                                                                                  Darča

Líbilo se mi, že jsme se částečně mohli dozvědět na co se hodíme a také to, že už poznáme prostředí banky.

                                                                                                  Kuba

Bylo to moc zajímavé a líbil se mi v obou případech přístup k nám.

                                                                                                  Míša

Jménem vedení školy děkujeme pracovnicím pobočky České Spořitelny v Třinci, Mgr. Lukáši Szlauerovi a Mgr. Soňi Gajdaczové za zajímavě připravený program pro děti, ochotu předat informace a čas věnovaný našim žákům. 

PŘESPOLNÍ BĚH ŽÁKŮ 2. STUPNĚ

V úterý 26.9.2017 se v Třineckém lesoparku konalo okrskové kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovali pouze chlapci a dívky ve starší kategorii, jelikož mladší z důvodu školních povinností nemohli. Chlapcům i dívkám se dařilo stejně, když obě kategorie obsadily 3. místo. K reprezentaci školy byli vybráni tito žáci a žákyně: Bora Lukáš, Leščuk Dominik, Geršl Filip, Crhonek Matyáš, Csicsola Karol, Votava Dominik, Grauzelová Kristýna, Wicherková Anna, Tresterová Salomea, Haltofová Mirka, Lázoková Darina a Bulavová Zuzana. Všem velmi děkujeme a přejeme spousty sportovních úspěchů.

 

NAŠI NOVÍ PRVŇÁČCI

Pondělí 4. září bylo prvním školním dnem pro 24 prvňáčků. Společně s dětmi prožívali tento den také jejich rodiče a prarodiče. Třída 1. A tak byla zaplněná k prasknutí. Děti slavnostně přivítala paní ředitelka PaedDr. Zuzana Plošková spolu s panem místostarostou Radimem Kozlovským.  Společně popřáli dětem i jejich rodičům mnoho sil, trpělivosti, ale také úspěchů a spokojenosti. 

Všem prvňáčkům přejeme úspěšný vstup do nového školního roku, spoustu kamarádů a hezkých chvil strávených ve škole.

  

Zpátky do školy!

Vážení rodiče, milí žáci, vážení návštěvníci webových stránek,

Vítáme Vás v novém školním roce 2017/2018

Začínáme v pondělí 4.9. v 8:00 ve třídách. Prvňáčci budou první den končit v 9.00 hod., ostatní žáci budou končit v 9.40 hod.

Školní družina bude již od 4.9. v běžném provozu od 6:00 - 16:00. Informační schůzka rodičů prvňáčků ohledně školní družiny proběhne 4.9. v 8:20 ve školní jídelně!

V úterý 5.9. má 1.třída výuku do 9.40 hod., 2.-5.třídy do 11.40 hod., 6.-9.třídy do 12.35 hod. Od středy 6.9. už bude výuka probíhat dle rozvrhů.

Rodiče prvňáčků se vše potřebné dozví na úvodních třídních schůzkách. Některé pomůcky dostanou ve škole. Rodiče mohou už připravit dětem:

- aktovku, pouzdro, nůžky, pravítko, přezůvky, cvičební úbor (sportovní oblečení a vhodnou obuv s bílou podrážkou, ale ne jarmilky) + látkový uzavíratelný pytlík na úbor, výtvarné pomůcky (kelímek na vodu, paletu na rozmíchání barev, ubrus, zástěra nebo tričko, hadřík na úklid).
 
Těšíme se na viděnou už v pondělí!

Mgr. Tomáš Otisk, zástupce ředitele

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu