Přihlášení

Biologická olympiáda

V pátek 9.2.2018 se konalo školní kolo biologické olympiády. 52. ročník této soutěže byl na téma "Pohyb".

Žáci rozpoznávali patnáct rostlin a živočichů. Vypracovali laboratorní práci a vyřešili náročný test.

Nejlépe dané úlohy zvládl Jakub Žárský z 6.B a Barbora Žatecká z 8.A. Tito žáci postupují do okresního kola.

Blahopřejeme!

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

20. 2. 2018 proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády na ZŠ Pionýrů 400 ve FM. Školu reprezentovali dva žáci. Vojtěch Štodt, který získal 78,5 bodů a umístil se tak na 2. místě. Práce byla rozdělena do tří části - teorie bez atlasu, práce s atlasem a praktickou část.

Vojtěch Novotný, žák 6.A, se rovněž umístil na pěkném 6. místě z 25 soutěžících. Získal 73,5 bodů.

Oběma chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a Vojtěch Štodt tak postupuje  do  krajského kola, které se uskuteční 28. 3. 2018 v Ostravě.

KARNEVAL 1. - 3. TŘÍD

Tak jako každým rokem i letos proběhl na naší škole karneval mladších školáků prvních, druhých a třetích tříd. Sešlo se neuvěřitelné množství nápaditých a krásných masek. Děti soutěžily, tancovaly, zpívaly, zkrátka si celý karneval moc pěkně užívaly. Více Vám napoví fotogalerie :-)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ NA 1. STUPNI

Každý rok se schází několik nadšenců pro poezii i prózu, aby přednesli vybrané básničky nebo úryvky z knih.
Tak se stalo i letos - v úterý 6. února. Zájem o přednes byl velký, přišlo více než 30 dětí. Mohli jsme si poslechnout texty Jiřího Žáčka, Miloše Macourka, Emanuela Frynty, Martiny Drijverové a dalších, hlavně českých autorů. Mnohé děti přednášejí s velkou chutí a radostí. Někteří z nich budou reprezentovat naší školu v městském kole v DDM po jarních prázdninách. Budou to: Sebík Fojtík a Emičky - Gaszczyková, Goldmanová a Adamčíková. Budeme držet pěsti!

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Letošního školního kola soutěže v recitaci se zúčastnilo více soutěžících než obvykle. V kategorii 6. a 7. tříd nejlépe uspěla Aneta Šebestová ze 7.A, za ní se umístil Jakub Žárský ze 6.B a 3. místo obsadila Tina Kajfoszová ze 7.A. Mezi žáky 8. a 9. tříd si nejlépe vedl Marek Szwarc z 8.A, na 2. místě se umístil Lukáš Zvoníček z 8.A a za ním Max Lyžbicki z 9.A.

Všem soutěžícím náleží pochvala za snahu a pečlivou přípravu a vítězům patří blahopřání. Do obvodního kola soutěže dál postoupí Aneta, Jakub a Marek.

100 DNÍ VE ŠKOLE

V pondělí 5. 2. jsme s prvňáčky oslavili významné výročí - 100 dní ve škole. Zopakovali jsme si, co jsme se všechno už naučili. Děti přemýšlely, proč mají rády školu a také zvládly napsat celých sto slov! Na závěr oslavy jsme si vyrobili veselé brýle, které nám tento den připomínají. Jak se nám vše dařilo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

EXKURZE V TŘINECKÝCH ŽELEZÁRNÁCH

Žáci 9. ročníku zavítali v pondělí 29.1. do areálu Třineckých Železáren. Postupně navštívili v doprovodu pedagogů a průvodců výrobu oceli, válcovnu, KKO, dozvěděli se něco o historii TŽ a jejich přidružených podniků, podívali se na tzv. velín a spousty dalších zajímavostí.

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU DÍVEK STARŠÍCH

Ve středu 17. 01. 2018 se konalo okresní kolo ve florbalu dívek starších. Turnaj probíhal ve sportovní hale ZŠ Raškovice. Soutěže se zúčastnily postupující družstva z okrskových kol. Naše dívky si vedly skvěle. Porazily ZŠ Frýdlant a ZŠ Raškovice, zremizovaly se ZŠ Frýdek - Místek a prohrály se ZŠ Hnojník a ZŠ Jablunkov. Celkově si tak vybojovaly krásné 3. místo. Holkám gratulujeme.

Školu reprezentovaly Antonie Koperová, Vendula Maroszová, Sabina Branná, Michaela Miczová, Michaela Bieleszová, Salomea Tresterová, Adéla Turoňová, Karolína Sikorová, Kristýna Krelová a Zuzana Bulavová.

3. MÍSTO V OKRESE - FLORBAL STARŠÍCH CHLAPCŮ

Naši starší reprezentanti zajížděli ve čtvrtek 11.1.2018 k okresnímu finále ve florbale. V šestičlenné skupině se nám podařilo 2x vyhrát, 2x remizovat a jednou prohrát s celkovým vítězem. Tak jako v okrskovém kole, tak i zde nás trápila především koncovka. Naši školu reprezentovali Jakub Molin, Dominik Leščuk, Matěj Lukosz, Jakub Houška, Karol Csicsola, Tomáš Raszka, Nicholas Macovský a Lukáš Bora. Všem chlapcům děkujeme za vynikající reprezentaci školy, skvělý přístup během turnaje jak ve sportovní, tak výchovné části.

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU DÍVEK MLADŠÍCH

V pondělí 8. 1. 2018 se konalo okresní kolo ve florbalu dívek mladších. Do soutěže holky postoupily po vyhraném okrskovém kole. Turnaj probíhal v Brušperku a naše dívky si vedly znamenitě. V prvním utkání zremizovaly s těžkým soupeřem ze ZŠ Frýdek - Místek, remízou skončil i zápas se ZŠ Jablunkov, 0:1 prohráli zápas se ZŠ Frýdlant nad Ostravicí a porážkou skončil i zápas z vítězem celého turnaje ZŠ Brušperk. Celkově se tak umístily na 4. místě, což je výborný výsledek. Gratulujeme.

Školu reprezentovaly: Denisa Cieslarová, Anna Mazgajová, Veronika Čepcová, Jana Rajcová, Karolína Sližová, Radka Štangová, Tina Kajfošová, Aneta Šebestová, Kristýna Švančarová, Helena Walaská.

LiStOVáNí 8.1.2018

Letos přijeli herci Věra Holá a Lukáš Hejlík s Listováním za dětmi naší školy.

Žáci 1. stupně zhlédli scénické čtení knihy Šmodrcha (Archie Kimpton) Pěkně popletený kočičák:

Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého mluvícího kocoura, jeho život se rázem úplně změní!

Je šťastný, že v podivném tvorovi konečně našel svého vlastního zvířecího kamaráda, a chce si ho nechat, jenže jeho čistotou posedlá máma, otravná sestra a bláznivý starý plukovník se zálibou ve vycpávání neobvyklých živočichů mají na věc docela jiný názor… Dokáže Honzík svého chlupatého parťáka ochránit, nebo Šmodrchu čeká osud mnohem horší než jen pouhý nedostatek sušenek?

Žáci 2.stupně "listovali" společně s herci knihami Jak být klukem /holkou? aneb Vše, co jste chtěli vědět o pubertě a báli jste se Googlit (James Dawson + Hayley Longová):

Jak může být člověk za borce a představovat si, že někoho sbalí, když má obličej samý beďar a chlupy mu rostou na místech, kde by podle něj neměly vůbec růst? Být holkou je skvělý. Ale někdy taky praštěný, zvláštní a nepochopitelný. Naštěstí jsou tu necenzurované avšak vřelé a inteligentní knihy učitelů Jamese Dawsona a Hayley Longové, které kluky i holky s naprostou otevřeností provedou pubertou, nástrahami společenské džungle, sexu i partnerství. A to bez vytáček a se vším všudy.

FLORBAL - OKRSKOVÉ KOLO DÍVKY MLADŠÍ

V pondělí, 18. 12. 2017, se uskutečnilo v třinecké hale STaRS okrskové kolo ve florbalu dívek mladších. Holkám se vedlo skvěle. Remizovaly s hrozivě vypadajícím Hnojníkem, porazily ZŠ Dany a Emila Zátopkových a Jubilejní ZŠ. Soutěž celkově vyhrály a postoupily, stejně jako dívky starší, do okresního kola, které se bude konat v lednu v Brušperku.

Školu reprezentovaly: Jana Rajcová, Aneta Šebestová, Tina Kajfoszová, Radka Štangová, Helena Walaská, Kristýna Švančarová, Denisa Cieslarová a Karolína Sližová.

Dívkám gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.

VÁNOČNÍ JARMARK

14.12. Proběhl už tradiční Vánoční jarmark.

Zde najdete video z vystoupení

A zde jsou fotografie

Přejeme krásné Vánoční svátky a těšíme se na viděnou ve škole ve středu 3.1.2018

ŠKOLNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

V pátek 15. 12. 2017 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády.

19 žáků 6. - 9. tříd soutěžilo ve dvou kategoriích, které byly zaměřeny na kartografii, obecnou fyzickou geografii a světadíly. Hlavně se pracovalo s atlasem, což některým dělalo nemalé potíže.

Do okresního kola, které se uskuteční v únoru ve FM postupují za kategorii 6.-7. ročníku  VOJTĚCH NOVOTNÝ ze 6.A (10,5 bodů) a za kategorii 8.-9. ročníku  VOJTĚCH ŠTODT  z 8.A (který s přehledem dosáhl maximálního počtu bodů - 31).

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme!