Přihlášení

VÝLET DEVÁŤÁKŮ DO PRAHY

Letošní "deváťáci" se v rámci školní výchovně vzdělávací exkurze podívali na tři dny do Prahy. Společnost jim dělali průvodce a třídní učitelé. Postupně navštívili Pražský hrad, Petřín, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí, Orloj, ZOO, Národní technické muzeum, projeli se lodí po Vltavě, Zlatou uličku, Vladislavský sál, katedrálu sv.Víta, Hradčany atd. Všichni si výlet nesmírně užili a byli nesmírně rádi, že se mohl tento, organizačně a časově velmi náročný výlet, uskutečnit. 

ŠKOLNÍ PARLAMENT VE SVĚTĚ TECHNIKY

V pátek 11. května zamířili naši parlamenťáci do chemické laboratoře Isaak ve Světě techniky. Měli možnost pozorovat jednobuněčné organismy, zkusit si práci s mikroskopem a nahlédnout pod pokličku práce v chemické laboratoři.

 

POHÁR ROZHLASU 2018

V úterý 15.5.2018 naši reprezentanti školy poměřili své v tělocviku a oddílech získané atletické dovednosti s žáky ostatních škol z Třince a okolí.  Srdnatý boj nakonec na stupně vítězů nestačil, ale snahou, píli, odhodlaností a chutí reprezentovat svou školu by si medaile zasloužili. Výsledky naleznete zde: http://online.atletika.cz/vysledky/35517/0/5 . Všem žákům a žákyním děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim spousty sportovních úspěchů.

OKRESNÍ KOLO V DOPRAVNÍ SOUTĚŽI - 6. MÍSTO

Čtyřčlenné družstvo deváťáků, které postoupilo jako nejlepší a nejlépe připravené z Třince a okolí, se v pondělí účastnilo okresního kola v dopravní soutěži "Mladý cyklista" kterou pořádá Besip. Po srdnatém boji obsadili děti 6. místo. Přejeme všem reprezentantům další soutěžní úspěchy a děkujeme jim za reprezentaci školy. 

ŠTAFETOVÝ POHÁR - 2. MÍSTO !

V pátek 4.5.2018 se naši vybraní chlapci a devčata účastnili "Štafetového poháru" pořádaného Českým atletickým svazem. Po důkladné školní přípravě nácviku předávky a obdivuhodného zápalu dětí v závodu jsme se umístili na skvělém 2. místě, přičemž mladší (1.-3. třída) svůj běh vyhráli. Za vítězem jsme zaostali v součtu 3 štafetových běhů o pouhých 10 vteřin a na 3. místo jsme měli k dobru 30 vteřin. Všem reprezentantům děkujeme za odhodlání, chuť reprezentovat školu a přejeme hodně úspěchu  v dalších sportovních soutěžích.

 

VYHRÁLI JSME DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝ CYKLISTA

V pátek 27.4.2018 se čtyřčlenné družstvo našich deváťáků zúčastnilo dopravní soutěže, která se letos poprvé konala v areálu "Steel ring". Žáci soutěžili v testu, zdravovědě, jízdě zručnosti a zvládání dopravních situací na cvičném hřišti. Nela, Anička, Marek a Dominik zvládli všechny disciplíny na výbornou a ve své kategorii vyhráli. Všem gratulujeme a těšíme se, s jakými pocity a výsledky se vrátí z okresního kola.

NÁVŠTĚVU ÚŘADU PRÁCE V TŘINCI

Na pátek 20. 4. 2018 měli žáci naplánovanou návštěvu Úřadu práce v Třinci. Jedna skupina dorazila na Úřad práce v 8:00 hod., druhá skupina měla domluvenou návštěvu na 10:00 hod. Na Úřadu práce se žákům věnovala paní Mgr. Horňáková, se kterou si povídali o povoláních, potřebných vlastnostech a schopnostech k výkonu daného povolání a procházeli si profesiogramy. Návštěva se žákům moc líbila, odnesli si spoustu nových informací. Děkujeme paní Horňákové za příjemné dopoledne a uvedení do světa práce.

NAVŠTĚVA 8. TŘÍDY VE SPOLEČNOSTI STEELTEC CZ s.r.o.

Ve čtvrtek  19. 4.2 018 navštívili žáci 8. třídy společnost Steeltec CZ s.r.o. Nejprve proběhla krátká prezentace, která žáky seznámila se vznikem firmy a hlavním předmětem jejich činnosti. Poté jsme byli rozděleni do dvou skupin, nasadili jsme přilby a následovala prohlídka závodu. Zde jsme měli možnost si prohlédnout poloautomatické a robotické svařování kovů, lisování, tváření a obrábění kovů.

Děkujeme Úřadu práce za zprostředkování exkurze a zajištění autobusu, který nás dopravil do firmy i zpět do školy. Také děkujeme firmě Steeltec CZ s.r.o. za možnost prohlédnout si jejich společnost, proces výroby i za dárečky, které jsme dostali.

MINIKOPANÁ ŽÁKŮ

Středeční slunné dopoledne jsme se zúčastnili minikopané žáků základních škol. Šestičlenná tabulka se hrála systémem každý s každým. V prvním utkání jsme podlehli 4.ZŠ 2:1, druhé utkání s Gymnáziem jsme remizovali 2:2, dále jsme podlehli 6. ZŠ 2:1, následná výhra 3:0 s 1.ZŠ a prohra 6:4 s PZŠ nic nezměnila na snaze a odhodlání žáků vítězit v každém utkání. Bohužel těsné prohry nás mrzí z toho důvodu, že jsme v těchto zápasech vždy vedli, ale chyby jednotlivců nás stály body. Děkujeme reprezentantům za dobré výkony a vůli se s výsledkem "porvat".

Finanční gramotnost už v 5. ročníku!

Žáci 5. tříd se v rámci finanční gramotnosti zapojili do projektu České Spořitelny ABECEDA PENĚZ. Prvním krokem byla návštěva třinecké pobočky České spořitelny. Zde byla pro děti připravena zábavná prezentace a kvíz, děti se seznámily s pojmy ze světa podnikání (kapitál, zisk, ztráta, rozpočet…). Pak měli žáci možnost provést vklad a výběr hotovosti z bankomatu a také si prohlédli trezor s bezpečnostními schránkami. Z banky jsme neodešli s prázdnou. Kromě drobných dárků každá třída obdržela počáteční kapitál 3 000 Kč na realizaci svého podnikatelského nápadu.

Dalším krokem tohoto projektu bude založení firmy, provedení podnikatelského plánu a realizace výrobků.

Projekt bude končit jarmarkem na pobočce, kde budou žáci prodávat své výrobky. (O termínu jarmarku budeme včas informovat). S výdělkem z jarmarku pak může třída naložit libovolně.

KRAJSKÉ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

28. 3. 2018 v Ostravě se konalo krajské kolo zeměpisné olympiády. Naší školu reprezentoval Štodt Vojtěch , žák osmé třídy. Mezi 12 soutěžícími v kategorii C se umístil na pěkném 8. místě. V jeho kategorii soutěžili i deváté ročníky a žáci gymnázií. Vojta si vedl velmi dobře a gratulujeme k úspěchu.

 

OKRESNÍ KOLO VE VOLEJBALE STARŠÍCH CHLAPCŮ

Úterní dopoledne 10.4. bylo vyhrazeno okresnímu kolu ve volejbale chlapců. Turnaj se konal ve Frýdku - Místku v tělocvičně ZŠ ČSA. Bohužel i přes snahu chlapců jsme se nedokázali popasovat se silnějšími, technicky vyspělejšími týmy a obsadili jsme konečné 5. místo. Naši školu reprezentovali Jakub Houška, Jakub Molin, Michal Moškoř, Karol Csicsola, Dominik Votava, Kryštof Husár a Adam Szarzec. Chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a do budoucích sportovních klání přejeme více sportovního štěstí a úspěchů.

Žiar 2018 - ozdravný pobyt - den jedenáctý

Maminky a tatínkové,

moc vám děkujeme, že jste nám umožnili zúčastnit se ozdravného pobytu ve Žiaru na Slovensku.

Prožili jsme deset báječných dnů v kouzelné přírodě s úžasným vrcholem Barance v pozadí. Ten pohled nás doprovázel kdykoliv, když jsme vyšli z chaty ven. Ubytování se nám líbilo, s jídlem jsme byli také spokojeni, ikdyž ne vždy všem chutnalo.

Učitelé pro nás měli připravené zábavné hry s přírodní tématikou, ovšem trápili nás také s učením, a to nás vždy po ránu trochu rozladilo, ale věděli jsme, že vyučování v 10 hodin skončí a vyrazíme ven.

Líbil se nám výlet na Žiarskou chatu, do muzea v Liptovském Mikuláši, na chatu Baranec, hlavně ale na Štrbské pleso nebo do Medvědí štoly.

No a protože jednou vše skončí, i to hezké, rozloučili jsme se se střediskem ve Žiaru a vydali se na cestu domů s vědomím, že vzpomínky nám nikdo nevezme.

Děkujeme všem učitelům, kteří nás po celou dobu provázeli a starali se o nás jako o své vlastní – paní učitelce Gabce Walaské, která vše organizovala a řídla, ale i paní učitelce Táni Lasotové a Dance Sliwkové a panu učiteli Zdeňkovi Gureckému, který byl naším náhradním tatínkem a hlavně zdravotníkem.

A děkujeme Třineckým železárnám, že jsme na ozdravný pobyt mohli jet.

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu