Hejného metoda matematiky

Protože se snažíme o konstruktivistické vyučování, připadalo nám ideální pro výuku matematiky využít Hejného metodu. Metoda je založena na respektování 12. základních principů a skládá se do uceleného konceptu tak, aby děti objevovaly matematiku samy a s radostí. S touto metodou máme dobré zkušenosti ve škole už čtvrtý rok.

Co je to „Hejného metoda“?

Netradiční způsob výuky matematiky. Touto metodou učí již přes 750 z 4 100 základních škol v ČR.

Hejného metodu využívá i řada alternativních škol nebo rodiče při domácí výuce svých dětí. O metodu profesora Milana Hejného se zajímají v Itálii, Řecku, Finsku, Švédsku, Polsku (kde se již pilotují učební materiály) či v Kanadě. Učebnicím kolektivu prof. Hejného udělilo MŠMT schvalovací doložku. S výukou orientovanou na budování schémat podle prof. Milana Hejného jsou seznamováni studenti programů Učitelství pro 1. stupeň na pedagogických fakultách Univerzity Karlovy v Praze a Ostravské univerzitě v Ostravě.

VÍCE ZDE